Білити чи не білити дерева?

Для деяких садівників весняні роботи обов'язково включають побілку дерев. Інші, дивлячись на білі стовбури, поблажливо посміхаються, вважаючи побілку дерев навесні пережитком минулого. Спробуємо проаналізувати всі за і проти.

ПРОТИ Супротивники весняної побілки стверджують, що вона виконується винятково для краси, а за своєю суттю є зовсім марною. «Це майже те ж саме, що фарбувати стовпи», - думають вони. Ці господарі садів упевнені, що побілкою можна перешкодити деревам природно розвиватися навесні: вона буде закупорювати їхні пори та при недотриманні чітких правил принесе більше шкоди, ніж користі.

ЗА Прихильники побілки не уявляють собі здорове існування дерев без традиційної весняної обробки кори. Побілка - це й захист від шкідників, і оберіг від сонячних променів, і профілактичний захід, і своєрідний ритуал, що знаменує початок дачного сезону. «Показник здорового дерева - це стан його кори, а кора - це шкіра, - стверджують вони. - І доглядати за нею потрібно так само ніжно, як за власною шкірою обличчя та тіла. Сонце, морози, шкідники-короїди - всі ці фактори шкодять дереву, а побілка захищає стовбур і, відповідно, дерево від всіх зовнішніх стресів». Побілка може бути профілактичною (адже ми змазуємо обличчя кремом з метою запобігання ранніх зморшок) або лікувальною. В останньому випадку змінюється склад розчину і до процесу безпосередньо побілки можуть додаватися процедури з обробки тріщин і ран, що утворилися на корі дерева.

А НАСПРАВДІ? У дійсності весняна побілка покликана захистити дерева від сонця та шкідників, що прокинулися після зимової сплячки. Однак для досягнення цього ефекту необхідно не просто білити плодові дерева, а робити це за правилами. Дуже важливо правильно визначитися з часом, коли виконувати побілку дерев. Це повинен бути березневий або квітневий день, коли земля ще не встигла настільки прогрітися, щоб прокинулися зимуючі в ній шкідники. Незахищене побілкою дерево буде для них прекрасним притулком на старті нового сезону. Весняна побілка - це знищення шкідників, що зимують у корі дерева. Ще одна важлива умова: побілкою дерев потрібно займатися тоді, коли погода суха, але ще не тепла. При дощах білити - порожня витрата часу. Побілка покликана захистити дерева від сонячних опіків, які можливі при перших яскравих сонячних променях. Тому не варто чекати справжнього весняного потепління, коли вона дійсно може стати вже марною.

Зважаючи на це все, працівники Великодимерського НВО 24 квітня озброїлися щітками для устаткування дерев на території закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 73